autacek

Lze věřit tomu, že nakažená osoba za celý měsíc nakazí „jen“ 2,5 člověka?

A co ti ostatní se kterými se potká? Ti nic, nebo ty statisticky nakazí někdo druhý?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Kdo říká, že za měsíc? Jde o období její infečnosti a také se předpokládá, že činí aspoň základní hygienická opatření. Navíc jde o průměr …

Další odpovědi
Drap

Neni nijak ověřeno, je to jen hádání. Jiný odborník, jiný názor

Jiří Bohumil

Jde o průměr a za celé období nakažení. Takže někdo nemusí nakazit nikoho a další třeba 10 lidí. A pokud jde o toto číslo, myslím, že se dá určit poměrně přesně, pokud je spolehlivě identifikováno, který nakažený-zdroj kolik dalších nakazil. Zda je to takto počítáno (údaje jsou asi registrovány) to nevím, ale domnívám se, že by to neměl být, v dnešní „počítačové“ době a registraci od nakažených, problém stanovit s chybou +/- 10–20 %.