Avatar uživatele
autacek

Lze v paneláku na balkóně chovat slepice ?

Nemohli-by si sousedi stěžovat, že je například slepičí kvokání ruší ? Co by se dělo pak ? Pozvali-by nás na přestupkovou komisi ? Hlukové limity by asi slípky nepřekročily, ale lze je ve městě vůbec chovat ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Hakunamatata před 3958 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Chov domácích a hospodářských zvířat je v každém místě upraven místní vyhláškou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klára K.

Pokud nebudou kvokat neustále, a nebudou na ostatní házet výkaly (babiččiny slepice to dělávají) tak by problém vzniknout nemusel, ale to je individuální, záleží na obyvatelích domu. Ale prosimtebe, chudinky slepice, na takovém malém prostůrku, a bez trávy??? Za tři dny budete nosit plynové masky, jak to bude smrdět!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Myslím, že sousedé by Vám chov slepic na balkóně asi neschválili.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V bytových domech bývají takovéto věci většinou upraveny domovním řádem.
Na balkoněby to byl asi problém, protože ostatním by se to nelíbilo a narušoval by jsi občanské soužití. Pokud v domě neni chov zvířat zakázán, mohl by jsi slepici chovat v obýváku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

sousedy by jsi mohl uplatit vejci,ale jednou jsem četl,že snad v Belgii nebo kde,rozdávali dvě slepice na hlavu jako likvidátory biologického odpadu,měli tam problémy sodpadky,když se zavázali,že je budou mít dva roky…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

slepice chovat ve městě lze ale těžko v paneláku a je asi jedno jestli na balkoně nebo přímo v bytě. Slepičince dost smrdí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tobbynka

Zní to nechutně. Slepice na balkóně bych fakt nesnesla. Vaší sousedé určitě nadšení nebudou, protože nejen slepice hlasitě kvokají, ale taky ty slepičince hnusně smrdí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
vranovahan

Já jsem se právě nedávno dívala na internetu na nějaké kurníky pro slepice protože bych je ráda začala chovat na zahradě a dívala jsem se, že se dnes prodávají i takové malinkaté pro pár slepic, které by se na balkon asi vešly. Osobně bych ale toto prvně raději probrala se sousedy a zjistila si jaká je ve vašem městě ohledně tohoto vyhláška. Vím ale o tom, že jsou lidé, kteří to takto dělají, takže to asi jde.

Avatar uživatele
anonym

Asi bys narazil na Občanský zákoník, který říká, neobtěžovat sousedy hlukem, smradem apod. Skončil bys na přestupkové komisi

před 3957 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek