autacek

Lze v paneláku na balkóně chovat slepice ?

Nemohli-by si sousedi stěžovat, že je například slepičí kvokání ruší ? Co by se dělo pak ? Pozvali-by nás na přestupkovou komisi ? Hlukové limity by asi slípky nepřekročily, ale lze je ve městě vůbec chovat ?

Nejlepší odpověď
anonym

Chov domácích a hospodářských zvířat je v každém místě upraven místní vyhláškou.

Další odpovědi
Klára K.

Pokud nebudou kvokat neustále, a nebudou na ostatní házet výkaly (babiččiny slepice to dělávají) tak by problém vzniknout nemusel, ale to je individuální, záleží na obyvatelích domu. Ale prosimtebe, chudinky slepice, na takovém malém prostůrku, a bez trávy??? Za tři dny budete nosit plynové masky, jak to bude smrdět!

marci1

Myslím, že sousedé by Vám chov slepic na balkóně asi neschválili.

Drap

V bytových domech bývají takovéto věci většinou upraveny domovním řádem.
Na balkoněby to byl asi problém, protože ostatním by se to nelíbilo a narušoval by jsi občanské soužití. Pokud v domě neni chov zvířat zakázán, mohl by jsi slepici chovat v obýváku.

Mc Merkurion

sousedy by jsi mohl uplatit vejci,ale jednou jsem četl,že snad v Belgii nebo kde,rozdávali dvě slepice na hlavu jako likvidátory biologického odpadu,měli tam problémy sodpadky,když se zavázali,že je budou mít dva roky…

honza19hk

slepice chovat ve městě lze ale těžko v paneláku a je asi jedno jestli na balkoně nebo přímo v bytě. Slepičince dost smrdí.

Tobbynka

Zní to nechutně. Slepice na balkóně bych fakt nesnesla. Vaší sousedé určitě nadšení nebudou, protože nejen slepice hlasitě kvokají, ale taky ty slepičince hnusně smrdí.

vranovahan

Já jsem se právě nedávno dívala na internetu na nějaké kurníky pro slepice protože bych je ráda začala chovat na zahradě a dívala jsem se, že se dnes prodávají i takové malinkaté pro pár slepic, které by se na balkon asi vešly. Osobně bych ale toto prvně raději probrala se sousedy a zjistila si jaká je ve vašem městě ohledně tohoto vyhláška. Vím ale o tom, že jsou lidé, kteří to takto dělají, takže to asi jde.

anonym

Asi bys narazil na Občanský zákoník, který říká, neobtěžovat sousedy hlukem, smradem apod. Skončil bys na přestupkové komisi