Calimë

Lze v klasické laserové tiskárně tisknout na fotografický papír?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ne ! Jedině na kvalitní normální papír ( high rezolution), ale výsledek bude oproti fotopapíru a inkoustu slabý.
Doplňuji:
Fotopapír pro tisk je dělaný tak aby proběhla fyzikálně chemická reakce ve vrstvě papíru s inkoustem, což se u laserovky nestane. Tisknout se ale dá , je to ale vyhazování peněz za fotopapír.

Další odpovědi
cochee

Podle toho, který fotopapír myslíš. Pokud ten, co se používá pro tisk fotek na inkoustových tiskárnách, pak ano, zkoušel jsem, není problém. Pokud myslíš opravdový fotografický papír, na který se v temné komoře provede osvit a fotka se pak vyvolá a ustálí, tak to nevím, tisknout by asi na tom šlo, ale ten podklad by za nějaký čas zešedl nebo zčernal… a možná že ani to ne, protože papír je při průtahu lejzrovkou zapékán, kdoví co v té světlocitlivé vrstvě je a jak to zareaguje.

Rohlik

Fotografické papíry v obchodech mají na obalu piktogramy, které zákazníkům říkají zda je papír vhodný do inkoustové nebo laserové tiskárny. Většina papírů je do inkoustové tiskárny, papíry pro laser není tak rozšířen.
Taky jde o to, jakou maximální gramáž tiskárna dokáže příjmout. Pokud koupíte silnější papír, tak hrozí zaseknutí papíru v tiskárně (vyhozené peníze za papír / barvu).