Avatar uživatele
dust8

Lze v diabetickém odběrovém peru vyměnit lancetu, nebo je třeba koupit nové pero?

Mám tu takové, které nevím jak rozdělat a už téměř nedělá píchance, takže to je nějaký levný typ, který je jednorázový a pak se musí vyměnit, až se otupí? Je lepší koupit dražší rozdělatelné, které má třeba už výměnné lancety?

Používám ho jen občas pro kontrolu pre-diabetu.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap před 1774 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Per je celá řada. Téměř u všech lze vyměnit hroty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Takže:

  1. Mám snad bambilion glukometrických sad včetně inzulinové pumpy, ale ještě jsem neviděl odběrové pero (nechápu, proč se to tak jmenuje, když NIC neodebírá, pouze penetruje pokožku), které by nemělo výmněnnou lancetu. Nemáš nějaký reklamní vzorek – jednorázový nesmysl nebo tak něco? Spíš to vidím na nepochopení systému výměny lancety.
  2. Každá z glukometrických SAD kter znám obsahuje pero s VYMĚNITELNÝMI lancetami (pochopitelně, protože sada NENÍ na jedno použití), jehly i testovací proužky do glukometru jsou SPOTŘEBNÍ materiál (k doplnění – dokoupení).
  3. Klidně se obejdeš bez penetračního pera, ranku pro vzorek krve si můžeš udělat třeba obyčejnou šicí jehlou, pro mne za mne třeba i hřebíkem, když to neděláš několikrát denně, ale jednou za čas. Stačí to očistit/vydezin­fikovat. Nebo si v lékárně kup tenkou jehlu, popřípadě použij tu z inzulinového pera atd. atd. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Třeba pera pro stanovení glykemie se dodávají i s vyměnitelnými lancetami, které se dají i zvlášť dokoupit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Hypochondr… Hehehehe… Hele… na tohle Ti celkem dobře a hlavně FUNDOVANĚ a RELEVANTNĚ odpovědi snad v každé lekárně..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek