Janushka

Lze v ČR usmrtit člověka?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano lze. Vysvětlení – v ČR nežijí nesmrtelní lidé.

Další odpovědi
anonym

Lze, určitě lze – jinak by nebylo tolik mrtvejch…!
😉
Ale DÚ si zpracuj sama, neopisuj jej!! – sem vlož, případně, řešení pro kontrolu – budeš-li chtít.

klumprt

  1. Krajní nouze – např. sestřelit letadlo s lidmi, které míří na jadernou elektrárnu
  2. Nutná obrana – např. sebeobrana
  3. svolení poškozeného – např. lékařský zákrok, který neklapne úplně dle představ lékaře
  4. Přípustné riziko – tady mě žádný příklad nenapadá, ale myslím, že žádné takové riziko přípustné nebude
  5. Oprávněné použití zbraně – např. podle zákona o policii ČR(zde např. střelba na nebezpečného pachatele, který se zdráhá opustit svůj úkryt)

NikkiHeat

Usmrtit můžeš kohokoliv kdekoliv nicméně není to povoleno a musíš být připravena nést následky a proto tě vyzývám!!! " Nedělej to a vzdej se" ))))

Kelt

Jde, třeba při dopravní nehodě, při práci nedodržením předpisů a pod. Je li prokázán úmysl, je to vražda, když ne, je to zabití, usmrcení. A to lze usmrtit člověka v každém státě.

Mirdas

Děsivá to otázka.
Samozřejmě že i zcela neúmyslně lze ( nedbalostí ) při jakékoliv aktivitě ať je to při sporu, zábavě, v práci, na ulici a podobně.

A nehorší je úmysl, který se nedá vůči společnosti snad nikdy odůvodnit a má být tak i potrestán.

arygnoc

bohužiaľ áno.
ale to s etýka iba čr, ale všetkých krajín, v ktorých existuje zákon o polícii, výnimočnom stave (viď teraz ukrajina), vysielaní vojenský >expedícií< a pod.

o kriminálnom prostredí ani nehovorím (a do toho počítam i „týrane“ ženy, vrahyne zo zúfalstva a pod.)