tvaruzekcz

Lze v ČR pozorovat polární záři?

Nejlepší odpověď
seraphico

Ano. V ČR je to výjimečné, ale lze:

„Výskyt polárních září v České republice je vzácný a v průběhu jednoho slunečního cyklu (tj. v průběhu přibližně 11 let) dochází průměrně k 5–8 polárním zářím takové intenzity, aby byly pozorovatelné od nás.“

Zdroj: https://www.as­tro.cz/na-obloze/slunce/mo­nitor-polarnich-zari.html

Další odpovědi
Drap

Ano lzr. Dvakrát se mě to i podařilo. Ta intenzita a délka je se severem nesrovnatelná, ale i tak to stojí za to, a je to zážitek,