tencosepta

Lze v 3D prostoru vytvořit trojúhelník s 270° a pak ho převést do 2D zobrazení?

Prostor může bát jakýkoliv, třeba ten v černé díře nebo za černou dírou. Byl by pak náš mozek schopen takový trojúhelník pochopit?

Odpovědi
anonym

podlei matiky je soucet uhlu 180°.

MickeyDoesnt

Není to jasné zadání: trojuhelnik s 270stupňů. Jako že má součet vnitřnich úhlu 270 nebo vnějších? Nebo že má u jednoho vrcholu 270 stupňů? Nic z toho si nedokážu představit a určitě mnoho z Vás taky.

Quimby

270° mě nenapadá jak udělat, ale dá se udělat trojúhelník s 90° úhly, když vemeš kouli , např globus a jedna strana bude kus rovníku a třetí vrchol severní pol, tak dostaneš ten trojúhelník.
Každopádně když ho převedeš do 2D, tak už to není trojúhelník.
Prostor v černé díře je zhroucenej, to je cca její definice, takže tam nic nevytvoříš.

cynique

Podle Obecné teorie realtivity za horizontem událostí žádný prostor není. Je tam singularita.
(Prostor v geometrickém smyslu a časoprostor není to samé. Neeuklidovské prostory jsou „geometrické“ a nemají s časoprostorem nič společného. Jsou to 2 různé kategorie.)

V neeuklidovské geometrii není problém nakreslit jakýkoliv trojuhelník se součtem vnitřních úhlů NErovných 180 stupňů. Tím, že takový trojuhelník „nakreslíme“, tak ho současně máme v 2D.

Pár příkladů: http://absolven­ti.gymcheb.cz/2009/on­matej/zkouska­.html

Mc Merkurion

…a jak ho přeneseš do 2D?,převážně promítáním,ale nebude mít pak těch 270,viz sférický trojúhelník,ale ten je tvořen částí kružnic…

talka

Trojúhelník sférický/na kouli má 270°; když se převede do roviny má 180° – dovedu si to představit, ale provedení v praxi neznám.