SaintMichael

Lze uplatnit pojištění domácnosti na rozbitou televizi?

Doplňuji:
pojistku na blbost nemám. Nikdo tu televizi nerozbil. Přestala fungovat sama. Co kdyby za to mohla bouřka?

Odpovědi
zzzzz

To jako že ji rozbil zloděj? nebo návštěva?

Pokud jste si ji rozbil sám, tak mrkněte do pojistných podmínek, ale myslím si, že to asi nepůjde, u některých pojišťoven jsou sice proplatit rozbité okna, ale třeba průvanem.

Zavolej poradce co vám pojistku dělal, každá pojišťovna má své podmínky.
Doplňuji:
Pojistka na blbost (odpovědnosti) se vztahuje pouze na to, pokud poškodíš někoho cizího. Není možné s ní plnit když si škodu způsobí mezi sebou osoby, které spolu žijí v jedné domácnosti. Tzn. nejde říct, chci uhradit škodu za televizi, kterou rozbila manželka.

Pojistka na blbost není součástí pojištění nemovitosti/do­mácnosti, ale často je k ní přiřazená a vztahuje se na všechny osoby co tam spolu bydlí.

Drap

Vše je závislé na znění smlouvy

anonym

pokud mas pojistku na blbost, tak ano

dudu

Česílkem zmiňovaná pojistka kryje pouze škody na zdraví a majetku způsosobené jiným osobám. V tomto případě byste musel ukecat někoho známého se zmiňovanou pojistkou na blbost, ale pozor nesmí to být příbuzný. Nedávno jsme řešili podobnou záležitost s noťasem. Hrazeny nejsou např. škody způsobené při práci na PC, ale jen případy kdy Vám při přenášení spotřebič upadl nebo jste ho nechtně polil kávou, atd. Doporučuji konsultaci s někým dobře známým od pojišťovny.

SaintMichael

pojistku na blbost nemám. Nikdo tu televizi nerozbil. Přestala fungovat sama. Co kdyby za to mohla bouřka?

zzzzz

Co kdyby neexistuje.
Pokud za to na 100% může bouřka a máte proti tomu pojištění (není to každé) tak to oznamte pojišťovně. Pokud si nejste jistý, nechte ji prohlédnout odborníkem.

Pokud pojišťovně uvedete jakoukoliv nepravdivou nebo neúplnou informaci, tak ji uvedete v omyl, za účelem dosažení zisku a bude to posuzováno jako podvod.

zzzzz

Já pojistku na blbost mám, je to dobrá věc, pro celou rodinu mě to přijde asi na 1000kč

Anetkaprcka

Já mám s pojistkami opravdu problém, je jich už tolik, že to v podstatě nestačím sledovat, a případně přepojišťovat.

Alenchvost

My máme s manželem všechny pojistné smlouvy nahrané u https://www.muj­dok.cz/, kde vidíme vše online, a zdarma nám hlídají aktuálnost, pokud se někde u jiné pojišťovny namane příležitost pojistku uzavřít výhodněji, tak nás na to upozorní.