Illines

Lze udrzet dlouhodobe,vy­dlabane kury z dyni ci melounu?

Po case mi to vyschne,skraba­ti.Delam si z toho figurky i jine,jde to s tohoto materialu lehce,ale nedari se mi je udrzet.Mate radu?Dik

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pokud si je chceš výrobky z dýní uchovat déle, namoč je na několik hodin do vody. Další metodou je ihned po vydlabání a vyřezání potřít všechny řezné plochy vazelínou, která brání dehydrataci a dýni na chvilku „zakonzervuje“.
Jinak je jasné jak z dužiny vysychá voda tak se mění tvar .Možná ti poradí ještě někdo jinou zkušenost.

Další odpovědi
Drap

S dlouhodobým uchováním bude zřejmě problém. Dužina by se musela něčím nainjektovat a potom povrch něčím hermeticky uzavřít. Zřejmě to bude vyžadovt dlouhodobější experimentování s předem nejasným výsledkem. Napadlo mne pouřít modelářský lak, ale nevím, třeba je to blbost.