martinecek20

Lze udělat z uzeného tvarohu parenicu ?

Dobrý den doma máme uzený tvaroh z lidlu a strašně chutná jako korbačík (parenica)neznáte nějaký recept čím by se dal spojit ten uzený sýr dohromady aby z něj vzniklo něco pevného ? samotný tvaroh se moc drolí

Nejlepší odpověď
isteron

Parenica nie je tvaroh, ale syr !

Další odpovědi
anonym

parenica sa vyrába najmä z ovčieho mlieka (90%, zvyšok je kravské).
Varí (podporuje sa teplom syrovanie, nejde o varenie v klasickom zmysle) sa priamo z mlieka (bez prechodu cez tvaroh) za prítomnosti baktérií z ovčieho žalúdka.
Takže ťažko.

cochee

hmmm… něco podobného s sebou mají, protože matka koupila uzený tvaroh a chutnal přesně jako uzená parenica 🙂
Doplňuji:
Haha omlouvám se, to je tak, když pořádně nečtu, vidím, že tazatel má stejnou zkušenost 🙂