Boy 13

Lze účinně spalovat tuk chůzí, a tak hubnout?

Mám dotaz. Rozhodl jsem se, jako většina lidí, že zapojím více pohybové aktivity. Budu chosit každé ráno 40 minut svižnou chůzí a ten samý den ještě kolem odpoledne také 40 minut. Kolik lze takovýmto z

Původní dotaz
Lze účinně hubnout tuk chůzí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nesouhlasím se Zaibatsu, hubnutí je jak o stravě, tak o aktivitě. Mnohokrát jsem slyšel a četl, jak prospěšná je i ta obyčejná chůze, byť by byla jen 1 h denně. A je to vlastně nejpříjemnější způsob hubnutí a je dostupná i páprdovi, jako jsem já. Osobně ověřeno.

Další odpovědi
Zaibatsu

Spálíš zhruba 300–400 kcal za tuhle dobu chůze. To je přepočtem asi 50g tuku. Jenže takhle jednoduše to nefunguje. Aktivitou do 40 minut spotřebováváš jako energii svalový glykogen, tedy vlastně cukr. Ten sice tělo dokáže doplnit i z tuků, v praxi se toho bude ale vždycky snažit dohnat cukrem. Takže ti přirozeně zvedne pocit hladu, abys to doplnil a nestane se vůbec nic. Hubnutí není moc o aktivitě, je to o stravě.

iceT

Lze, ale asi by to chtělo víc než jen 2×40 minut denně. Počítá se samozřejmě s úpravou jídelníčku.
https://ona.id­nes.cz/zhubne­te-chuzi-jednoduchy-plan-na-ctyri-tydny-f4r-/dieta.aspx?c=A110309­_192643_dieta_a­br

marci1

Lze, chůze by měla být pro člověka součástí každého dne. Říká se, že by měl člověk ujít denně 10 000 kroků. Preferuji „indiánský běh“: chvíli jít a chvíli pomalým tempem běžet. Samozřejmě po měkkém povrchu (nejraději v lese), ne po betonu. Doporučuji. 🙂

dr.luha

Jakákoliv aktivita je prospěšná, může se proložit i jízdou na kole. Ze stravy se musí vyhodit veškeré cukry, včetně škrobů (moučné výrobky). Brambory jsou povoleny. Také tuky v rozumné míře podle odborníků nevadí.

mosoj

Pokud chceš hubnout a posilovat fyzicky tělo, musíš se při cvičení či pohybu udržovat po dobu cvičení v aerobním režimu. O aerobním režimu je na netu mnoho povídání a i zde je dost otázek na toto téma. Do aerobního režimu se nikdy nedostaneš při chůzi!!!! pokud nemáš nemocné srdce.
Pokud půjdeš na procházku, tělu dodáš pouze pobyt na čerstvém vzduchu ale fyzičku nezvýšíš ani nezhubneš.
Zaibatsu má převážně pravdu, Kepler jako obvykle vůbec ne a přesto ho tři neznalí orazítkují.

Roman71

Nejpřirozenější pohyb pro člověka je chůze, to je doložený fakt. Nicméně v tom hraje důležitou roli stravování, které se dá hravě zvládat i bez počítání kalorií. Předpokládám, že někteří výživoví poradci nebudou souhlasit 😉

Každopádně platí jedno pravidlo, že strava by měla odpovídat pohybovým aktivitám. Je nesmysl se „vykrmovat“ a potom celé hodiny sedět.. to potom jdou kila nahoru. Stejný extrém je od rána nejíst (nemám přece hlad ne?) a večer před spaním se pěkně nadlábnout (když už mi kručí v žaludku). V tomto případě jede spalování v „nouzovém režimu“ a dodaná strava se ukládá do tukových zásob (pro případ hladovění) v takzvaných problematických partiích :)

Takže jez, pij, hýbej se.. s rozumem :)