Lze u drona vypnout světelnout signalizaci, aby se šetřila bateri, nebo musí být aktivní i přes den?

Odpovědi
led

Dron v zmysle predpisov musí byť pri užívaní užívateľom viditeľný voľným okom. Pokiaľ ho vidíte voľným okom a neprekročíte túto vzdialenosť a výšku, nelietate nad oblasťou s ľuďmi, prípadne nad zakázanou oblasťou, nepotrebujete aby pozičné a výstražné svetlá svietili. Pri zhoršenej viditeľnosti je povinnosť mať zapnuté pozičné svetlá.
Pozor pri dronoch s vyššou hmotnosťou, myslím že nad 20kg, svetlá musia svietiť vždy a musíte ho mať registrovaný.