Lze teoreticky brát současně brát kortikoidy a antibiotika, anebo by z toho zkolaboval imunitni systém?

Pokud by to šlo, tak pokud by se přidali ještě steroidy, tak pak už by byl problém?

Je to čistě teoretická otázka. Lidské tělo na jednu stranu snese jistě hodně, ale na druhou také překvapivě málo.

Odpovědi
da ny

U některých onemocnění se běžně provádí léčba kortikoidy a ATB současně.
Byla jsem 4 x takto léčena (choreoretinitis), nikdy jsem neskolabovala, jen jsem vždy ztloustka ;)
(Prednison, Triamcinolon i Solumedrol se o to vždy postaraly)..
IS byl oslaben právě před onemocněním
Chemoterapie nebo ozařování jsou daleko větším nebezpečím pro lidské tělo…