Boy 13

Lze takto poškozený interní HDD v PC nadále užívat?

Už asi měsíc mi program Crystal disk info háže tuhle informaci o podezřelym vadnym sektoru. Disk mi zatim šlape, nadále tam kopíruji fotky a videa. Mohu ho dále ten PC používat? A kolik MB má ten jeden podezřelý vadný sektor? Jinak mám dva oddíly disk C a D a dohromady úložný prostor 1000 GB. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Schluker

Jako vetsi problem nez je vadny sektor vidim prehrivani disku. Ta teplota je fakticky ulet! Pocitac je potreba taky nekdy cistit… kazdopadne disk uz asi bude teplem poskozeny, takze by bylo lepsi ho preventivne vymenit nez pojde definitivne.

Další odpovědi
Roman71

To vážně vypadá, jako by tomu disku „zvonila hrana“. Zvážil bych připojení dalšího 1TB disku a data na něj zkopíroval, dokud jsou ještě čitelná. Jestli je na tom samém disku i operační systém, existují celkem schopné nástroje pro migraci na nový disk bez nutnosti přeinstalování celého operačního systému.

Emefej

Klidně ho používej, časem ti odejde. Jeden sektor má velikost 4096 bajtů, na MB si to snad přepočítáš sám.

Hlada

Jako pracovní ho používat můžeš, je ale vidět, že už je opotřebený. 140 přemapovaných sektorů je dost. Kolik má najeto hodin a kolikrát byl spuštěný?
Rozdělování disku bylo dobré v době, kdy stál měsíční výplatu. Při současné ceně 1Kč/GB to postrádá smysl. Pracovní disk se jako úložiště nepoužívá. Na zálohy si kup podle uvážení externí disky, DVD, rámeček nebo kabel a zásobu třeba i použitých disků za pár stovek. Disk C si můžeš naklonovat a data několikanásobně zazálohovat.

dubraro

Disk je na nejlepší cestě do věčných lovišť. Spolu s daty na něm uloženými. Doporučuji neprodleně přenést data na nový a vyměnit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Boy 13

Dobrý den, děkuji vám všem za odpovědi. Jenom chci dodat, že počítač zatím jde bez problémů. Hodnota je pořád stejná, a fotografie a videa jdou normálně přehrát. Doufám, že ten počítač půjde nadále tímto způsobem.

Boy 13

Odpověd Roman71: Děkuji Vám za odpověď. Jenom bych chtěl doplnit, že mám operační systém Windows 8. Opravdu si myslíte, že ho tedy nemám už používat a kopírovat do PC fotky a videa ? Já nevím, ale počítač jde stále v pohodě dál. Fotografii my jdou normálně zobrazit a videa přehrát.

Roman71

Upřímně, pokud se to tváří takhle, doporučuji koupit nový disk a vše, včetně operačního systému, na něj přenést, dokud je ještě obsah čitelný a Windows běží.

Jakmile budete mít vše na novém disku, doporučuji přejít na poslední verzi Windows 10. Podotýkám, že podpora Windows 8 skončila někdy před dvěma roky.

Jak už tady bylo v diskuzi zmíněno, a já to takhle k plné spokojenosti používám taky, Systém přeneste na nový SSD disk a složky účtu uživatele na klasický HDD. Budete překvapený, jak rychle systém startuje!

Hlada

Nikdy nepoužívej pracovní disk jako úložiště!!! To je zásada.
Doporučuju přečíst si nějakou literaturu o zálohování.

elkon

Až to nepůjde, tak už bude pozdě.