FlAsh_7

Lze studovat určitý obor IT na VŠ bez matematiky?

Na IT – viry, periferie, sítě,… jsem ve škole excelentní, ale nejde mi matematika. (Mé to nevadí, stejně programovat nechci a nebaví mě to.) Všechny IT obory na VŠ však matematiku vyžadují. Nemáte prosím nějaké konkrétní typy/radu?

Nejlepší odpověď
Arne1

Viry, periferie, sítě – a bez programování ? Kde to žiješ ? Jestli si myslíš jen na praktické činnosti jako je přenést tiskárnu z jedné kanceláře do druhé, tak na to nepotřebuješ žádnou školu. A jinak se neobejdeš například bez psaní různých ovládacích skriptů (i to je programování). Pokud se na matiku necítíš, máš smůlu, musí ti stačit znalosti z průmyslovky. A jinak – ono programování není o matematice, je to o umění převádět myšlenky do postupů a to zapisovat tak aby tomu stroje rozuměly.

Další odpovědi
Emefej

Matematika je královnou věd. Žádný exaktní obor, bez její alespoň částečné znalosti, nevystuduješ.

Ametyst

Zvaž raději studium medicíny.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.