Tombik

Lze smazat BIOS?

Dá se vůbec smazat BIOS? Když ano tak jak (nehodlám to ale zkoušet :oD)? Co by se ale pak stalo při startu počítače a existuje nějaká alternativa/kon­kurence BIOSu?

To se vás celkem zahltil, co?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Ani ne :)

Bios se vymazat dá. Zda existuje nějaký program, který je přímo k tomu, to nevím. Ale když se updatuje bios, nejdříve dojde k jeho vymazání, a potom se až nahrává nová verze. Takže kdybyste před tím, než by se začala nahrávat nová verze, ale právě po tom, co by skončilo mázání, odpojil napájení, měl byste bios krásně vymazaný.

Alternativa či konkurence biosu, to asi není. Nové základní desky pro fajnšmekry se dělají s „Dual BIOSem“, tedy mají 2 biosy, asi pro případ, pravě kdyby se stala ta nehoda, že by během updatování vypl proud. Nejdříve se updatuje hlavní bios, a pak až ten záložní. Takže v jakoukoli chvíli updatování máte jeden bios funkční.

Pokud by nebyl v PC přítomný žádný software biosu, nejspíš by se po zapnutí vůbec nic nestalo, asi by se ani nezapl monitor (možná, ale moc si to nemyslím, by speaker pípal).