Lze skutečně dobře mířit i skrz předměty k tlumení zvuku?

Nechce se mi věřit, že při střelbě přes batoh svede kdokoliv trefit přesně střed čela. Copak již jen samotný průchod tlumivým předmětem nerozhodí dráhu kulky? (batohy, polštáře, jídlo, …) Jedná se mi samozřejmě o filmy.

Odpovědi
Lamalam

Nojo, film. Ztlumit zvuk výstřelu jde efektivně pouze při použití podzvukového střeliva. Přesné miření je nemožné. Improvizovaný tlumič může za jistých okolností změnit dráhu střely (záleží na jejím tvaru, materiálu, težišti atd.).

gecco

Dráhu střely – oproti střelbě bez něj, ovlivní i profesionální tlumič…
😉

lexx

přesně mířit samozřelmě nelze, je to filmová fikce, trefit něco náhodou ano, stará armádní pistole VZ52 měla smrtící dostřel 1800 m …

led

Každá prekážka, v závislosti od jej hustoty a hrúbky, má vplyv na dráhu guľky, od mikro až po výrazný. S tým musíte pri streľbe počítať.
Vo filme trafíte aj z nenabitej zbrane bez úderníka na vzdialenosť 1 rovníka. Neverte všetkému, čo vidíte v komerčnom filme, napríklad zásah pomocou niekoľkých odrazov od stien, predmetov, priamo doprostred čela.
Pokiaľ vidíte cieľ cez mušku, môžte naozaj zamieriť, ale ak ho nevidíte, mierite len odhadom.

odik

Já si teda nemyslím, že by péřový polštář nějak výrazně ovlivnil dráhu střely na několika metrech (viz filmy, kdy jsou oba v jedné místnosti). Ale spíš by mi vadila nemožnost mířit.

Lamalam

gecco > většinou ovlivní, ale míň než nějaký polštář. Ale pokud se zbraň, tlumič i subsonické střelivo vyvíjí společně jako tichá soupravička, tak to střílí přesně. Rusové dělaj jednu pěknou, tichou a současně přesnou https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/VSS_Vintorez

gecco

Jo – jenže tohle jsou už naprosté specialitky…
Koneckonců – rozptylové přesnosti takových zbraní nedosahuje běžná krátká kulová ani bez tlumiče…
😉

Lamalam

Nakonec je to stejně jedno, tlumiče jsou nelegální.

led

Otázka nebola zameraná na reálnu strelbu, ale na filmovú.
viďzáver otázky:"Jedná se mi samozřejmě o filmy""