Avatar uživatele
dust8

Lze si při koupi letenky určit kde bude člověk sedět dle volných míst, či mu automaticky nějaké volné přidělí systém?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1569 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Někdy to jde, někdy nikoli. Někdy za peníze, někdy zdarma. Je to společnost od společnosti, let od letu. Ty zdrama mohou být změněny. Realizuje se to při check-inu.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Místo si může vybrat, ale není to zadarmo. Každá letecká společnost může mít jiná pravidla, třeba zvýhodněná last minute sedadla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Přiděluje to systém. Pokud stojíš o místo u okénka, není problém poprosit souseda (to byl můj případ). Když není let plně obsazen, můžeš si přesednout kam chceš v rámci své třídy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Záleží na konkrétní letecké společnosti. (a asi typu letenky)
Několik služebních cest s KLM: cca den před odletem bylo možné provést „check-in“ online a při té příležitosti si vybrat sedadlo, příp. i později změnit za jiné, zatím nepřiřazené. ČSA (služebka) – tam tuším šéf za poplatek vybral sedadla předem. Pak tuším TravelServis (dovolená) – tam to nešlo, sedadla nám přidělila společnost (možná že by to nějak šlo, vzhledem k last-minute režimu jsme ale ani neměli čas něco zjišťovat)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Liší se to podle společnosti a podle třídy. V turistické třídě to není pravidlem, ale např. když jsem si kupoval letenku od KLM, dali mi na výběr z volných míst i v turistické. V byznys třídě je to samozřejmostí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava