já12345

Lze si koupit doménu a webovou stránku mít uloženou na svém pc?

Chci si koupit doménu u registrátora,ale nevím jestli jde nějak zařídit aby byla uložená na mém pc(který běží nepřetržitě).Chci si vlastně koupit jen publikování na net,ne úložný prostor.Víte jak na to??

Nejlepší odpověď
setapouch

Ano. Potřebuješ alespoň jednu adresu IP, která je jakýmkoli způsobem dosažitelní z Internetu.

Nicméně když se ptáš takto, tak tě od toho musím odradit. Jsi si jistý/á, že zvládneš nakonfigurovat a zabezpečit nejen OS, ale i (resp. hlavně) webový server?

Další odpovědi
McArthur

Jak píšou ostatní, jde to, ale i já bych od toho odrazoval. Levnější a praktičtější je jakýkoliv schopný webhosting i za pár korun. Domácí „server“ bude mít malou konektivitu (propustnost) do Internetu. Stahovat data Vám půjde rychle, ale jak rychle je dokážete odesílat? Další otázkou je bezpečnost počítače přímo připojeného do Internetu. Opravdu dokážete zabezpečit svůj počítač proti útokům z Internetu? Nyní se nebavíme o pár virech, bavíme se o skutečných cílených útocích na webové stránky a servery. Co budete dělat, když Vám vypadne proud nebo počítač chcípne? Aby Vaše stránky ostatní našli, musí běžet non-stop, jinak je vyhledávače a DNS servery vyřadí.

arygnoc

možné to je.
ale musíte mať server, tj. počítač, úložište, o ktorom (zjednodušene) >internet vie<, že je pripojený a sú na ňom dostupné dáta pod tou ktorou ip adresou (tzv. doménová adresa).

server obsahuje špeciálny softvér (serverový os, služby, antivírus, …), ktorý to po správnom nastavení umožňuje.

pri správe jednej či pár stránok viac starostí ako osohu.

;-Q

Lamalam

Ano jde to. Vím jak na to. Ale protože se na to ptáš zde, nedoporučuji ti toto řešení.