Herek

Lze si doma sestroji elektronový mikroskop?

Lze si ho doma nějak sestroji? Co bych k jeho stavbě musel znát a mít?

Odpovědi
jáára

ne, ten si doma nepostavíš.
Na to nemáš prachy

Quimby

Nepostavíš a koupě je drahá. Je potřeba malý urychlovač částic(elektronů), velmi pokročila znalost fyziky, matematiky. Některé vzorky se musí pozlacovat nebo jinak upravovat. Což je další stroj.
Elektronový mikroskop samozřejmě není optický, takže k pozorování je potřeba počítač.

znameniRyby

Samozřejmě by to šlo 🙂 Všechno ovšem závisí nejvíce na penězích,jelikož by to bylo asi dost drahé. Ale vynecháme-li finanční prostředky,tak není důvod, proč by nešel sestrojit. Když ho můžou sestrojit jiní, tak proč ne i Ty? Ale musel by jsi mýt opravdu pěkných pár milionů :D

Doplňuji:
Je to stejná otázka, jako se ptát, jestli se dá doma sestrojit automobil 🙂 samozřejmě že dá. Akorát sestrojit elektronový mikroskop by bylo mnohem dražší a složitější. Ale nevěř tomu,když někdo říká, že se to doma nedá. Dá. 🙂 a znalosti najdeš jednoduše na internetu. neříkám, že výsledný produkt bude takový, jako od profesionálů, ale dá se to.