Midoc

Lze set top box DVB -T předělat na set top box DVB -T2?

Jaký je v nich elektrotechnický rozdíl?
Co jiného s těmi starými.

Odpovědi
elkon

Zahodit. Je to jiný systém.

Schluker

Lze, vymenou vnitrnich komponent. Takze v dusledku nelze. Bohuzel.

Roman71

No, nelze a to hned ze dvou důvodů..
První důvod je, že systém DVB-T oproti T2 má nižší propustnost dat a druhý důvod je použitý kodek HEVC v systému DVB-T2, kterým by hardwarově starý set-top-box nebyl schopný plynule zpracovávat přicházející data z multiplexu.

aliendrone

Lze. Všechno jde, když se chce. Jen je to v tomto případě podobné, jako předělávat parní lokomotivu na elektrickou, no. (viz Roman71) ;) :D :D

Lepší řešení než „vyhodit“ mne nenapadá. No, možná věnovat mladým radioamatérům/e­lektronikům na výuku pájení a práce s odsávačkou cínu? ;) :)

Dochy

Pokud se nemýlím, pak kromě kodeku (H.265 v ČR, v jiných zemích klidně může být méně náročné na HW) je použito i jiné kódování v signálu. Takže starý přijímač nový signál nepobere. Ten dekodér je tam na HW úrovni. Samotný kodek už by se možná dal SW pořešit, nebo vytáhnout datový proud jinam a poradil by si s tím počítač, ale s tím kódováním signálu to padá.

Roman71

Pokud má starý set-top-box USB rozhraní, dal by se použít jako multimediální přehrávač, pokud by to umožňoval instalovaný software.