dust8

Lze sehnat adrenalin i v tabletách i bez předpisu nebo se prodává pouze injekčně na předpis? Co se léčí adrenalinem?

Odpovědi
Dochy

Předpokládám, že jen injekčně a jen na předpis. Adrenalin (nejsem si jist zda přímo adrenalin, nebo zda jde o nějaké látky s podobným účinkem) u sebe například mívají lidé, kteří prodělali silnou alergickou reakci (anafylaktický šok) jako první pomoc pro případ dalšího výskytu alergické reakce. (balíček alergika obsahuje obvykle adrenalin v autoinjektoru – epipen nebo emerade, a nějaké antihistaminika). Adrenalin by měl udržet člověka „v provozu“ než zaberou ty další léky.

Jeden ze závažnáých důsledků AŠ je právě pokles krevního tlkau a selhání srdeční činnosti…