Avatar uživatele
sobol

Lze se vyhnout "eko-výpalnému" když je vůz v polo-převodu?

Mám dotaz, který jasně vystihuje nadpis. Mam auto už nějakou dobu v polo-převodu a chtěl bych se vyhnout "eko-dani", lze to nějak provést?
Děkuji za odpovědi.

Sobol
Doplňuji:
EDIT:
To jo, tenhle postup jsem se tu dočetl, ale jde mi o to, že auto je už v polo-převodu na mé jméno (a já ZTP nejsem), takže jestli jde třeba napsat novou smlouvu s původním majitelem auta na kamaráda (se ZTP) a ten můj polopřevod zrušit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: sobol

Zajímavá 0 před 4275 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
martina1

Jde to.Auto přihlásíte na osobu se ZTP,která je osvobozena o poplatků a pak auto přihlásíte na sebe a eko daň už neplatíte,pouze evidenčku a přepis.Musíte mít pak sepsanou buď darovací nebo kupní smlouvu s dotyčným.Je to legální.

Musí to jít.Přihlašovali jsme takhle auto tento týden.Pán byl v polopřevodu a od něho se koupilo auto na jméno tchýně se ZTP.Příšzí zýden půjdeme na evidenčku,ona nám napsala darovací smlouvu a auto přihlásíme na nás.Manžel radí,buď zrušit polopřevod,nebo napište kupní smlouvu na kamaráda.Jestli to napíšu pochopitelně:Vy jste koupil auto a jste v polopřevodu.Vy teď prodáte auto kamarádovi,on auto napíše na sebe a příští týden vám ho daruje,nebo prodá a auto přihlásíte na sebe.Je to legální!Zaplatíte 2xevidenčku a jednou přepis. postup.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

nebo vozidlo nedoregistrujete

před 4272 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava