Capik166

Lze se učit doma a nechodit do autoškoly?

Nemusim chodit do autoškoly, jako na ty videa a tak? Když se budu učit doma, pak jen vyplnim třeba test ohledně značek a „co pojede první“, pak jít na jízdy a když učitel uzná, že zvládnu závěrečky, tak jít na ně? Že kdybych uměl teorii a i dobře řídit, nemusel bych tam chodit tak dlouho?
Doplňuji:
Jako jízdy byhc jezdil. Ale když třeba pojedu 2–3× a uvidí, že řídit umim, jestli to může být prostě zkrácený.. Stejně jak sem slyšel, vždy jezdíte míň hodin, než kolik napíše..

Odpovědi
hanulka11

tak to jsem ještě neslyšela ani nečetla, že by u nás něco takového existovalo
Doplňuji:
když si seženeš někoho kdo to dělá podfukem možný je všechno -
když jsem dělala papíry tak mi taky učitel říkal, je vidět že to umíte a nesedíte v tom prvně ale to už je 38 let – to se dělalo vše poctivě ,musela jsem absolvovat vše .....

Michal Kole

Jsou poviné jízdy a nově se budou zaznamenávat na kameru a GPS lokací.

muflix

no teorii se doma naucis a vetsinu pochytis az pri jizde, ale za 3 jizdy se ridit nenaucis.. takze koukat na videa a cist si muzes doma ale jizdy bych nepodcenoval

venkovan

To, že se navrčíš testové otázky je hloupost, která tě může potom mrzet. ty hodiny s dobrým instruktorem nejsou jen o teorii, ale mnohý instruktor dává do "placuů praktické zkušenosti, které nikde nevyčteš. Jistě testová křižovatka je testová křižovatka, ale třeba v praxi 80 % řidičů zapomíná na zcela zásadní přednost zprava. A jsou právě fígle které je potřeba slyšet od zkušeného jak na to nezapomenout.
Je to jen příklad – osobně jsem se víc naučil sluchem než očima.
Doplňuji:
Mimochodem – říká se, že trochu slušněji řidit umí řidič když najede okolo 20 tisíc kilometrů za dva až tři roky než si lecos uvědomí. Točit volantem a šlapat na pedály se naučíš dnes na PC, ale používat mozek, cit, naučit se ohleduplnosti – to se musí naučit životem. Ale aby to ten život začal vnímat, je dobré slyšet co z řidiče dělá slušnějšího řidiče. A to právě občas instruktoři na lekcích říkají.

anonym

Kolesu taky zaznamenáme na GPS.