Lze se stát sledováním dokumentů o podvodech nebo masových vrazích, stejným zločincem?

Co myslíte? rád sleduju podobné dokumenty, i třeba forenzní atd., ale trošku se bojím, že když to člověk sleduje furt, může mu přepnout a stát se stejným zločincem. Jaký na to máte názor?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že tvoje obavy jsou neopodstatněné.

Další odpovědi
Pepa25

Vem si to takto: třeba vyšetřovatelé mají z první ruky nové metody a finty, zkušenosti ze zahraničí atd. a neřekl bych, že by se kvůli tomu stávali zločinci.

Je to o tom, co se anglicky řekne „integrity“ a čeština pro to nemá přesný ekvivalent: není to jen bezúhonnost či čestnost, ale vědomá volba určitého morálního postoje a hodnot, které jsou nepřekročitelné.

zzzlatokopka

Zlo buď v člověku je anebo není.

Pokud nejsi schizofrenik, tak ti nepřepne.:-)

Nazdar Bazar

Myslím si že to na to nemá vliv.