huxa

Lze se nějak přimět k „hibernaci“ nebo něčemu podobnému?

Např. v Hvězdné bráně měl „Tielk“ stav pojmenovaný „Kel nou rýn“, lze něco takového vyvolat meditací i u skutečného člověka?
Doplňuji:
iceT-myslel jsem nějak svépomocí a né pokusy se sirovodíkem :)

Braník-z toho, že máš zlatou hvězdičku jsem si myslel, že umíš číst, asi jsem se hodně spletl

Nejlepší odpověď
www

Nelze, poněvadž organismus tvora Homo sapiens to neumí, není na to nijak vybaven.
Různými procesy pak ale můžeš svoji psychiku přivést do klidotého stavu, kdy tělo odpočívá a regeneruje. hibernací se to však nazvat nedá, viz třeba Google.

Další odpovědi
briketka10

hibernaci používají zatím pouze zvířata a některé
rostliny u nich se nazývá tento jev dormance
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hi­bernace

iceT

http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2010/h­ibernace-lidi

fcoop

Je nesporný fakt,že vše,co člověk shlédne v bedně,nemusí nutně vycházet z reality.
Já jsem chtěl například „Světelný meč“,ale mé pokusy s baterkou nedopadly moc dobře.Co se dá dělat.
A ta hibernace – nebo něco podobného – proč ke kováříčkovi,když je kovář.
Zeptej se Tielka.

arygnoc

vedomo určite nie.
V podstate sa jedná o znížené alebo zastavené životné pochody.
a to dokáže i ľudský organizmus, ale iba krátkodobo a ako obrannú reakciu, napr. omdletie (fyziologické, pri bolesti a pod.) – jedná sa o obrannú reakciu organizmu pre zníženie energetických nárokov, klesá telesná teplota, znižuje sa frekvencia dýchania a tepová frekvencia.

Braník

HUxo ,ale ty nejsi Tielk,jsi skutečný člověk,to si aspon myslím,meditace je něco jiného než hybernace.