huxa

Lze se nějak odprostit od věcí, ke kterým se nám vážou vzpomínky a připomínají nám milované osoby?

Dá se to považovat za obdobu věcí či peněz hamotářů, něco vás s tou věcí pojí a chcete ji mít a nevzdat se jí, lze se od ní nějak odprostit? Nejlépe bez použití různých protimaterialis­tických vír? (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­terialismus (není duše, reinkarnace, posmrtný život, je pouze hmota a vše vzniká fyziologií v mozku.)

Nejlepší odpověď
da ny

Oprostit se (nejen) od věcí, zbavit se jich je samozřejmě možné. Je na nás, jak se k tomu chceme postavit a podle toho jednáme. Pokud si chceme věci uchovat, necháme si je, pokud ne, zbavíme se jich. Vzpomínky na milované osoby si obvykle rádi uchováme :).
Např. po ztrátě milované osoby se doporučuje radikální změna – přestěhování se, přestavění nábytku ve stávajícím bytě, vymalovat byt, zakoupit nové kusy, záclonu, závěs, něco obměnit.
Nejméně zdravý je přístup: zamknu pokoj, vše uchovám netknuto, beze změn („vše“ další řádky let na stejném místě).

Další odpovědi
setapouch

Ano. Vyhodit a koupit nové. Alespoň u mne to zabralo.