dust8

Lze se dostat do biosu i z najetého Windowsu, protože když zmáčknu F2 to setup bios hned při zapnutí, tak se nic neděje?

Zapnu notebook a nejde se mi dostat do biosu i když hned na první obrazovce mačkám F2 dle kterého se má najet na biosu, ale stejně nenajede a normálně se načte přihlašovací obrazovka a pak se lze už jen přihlásit do Windows. Jsou i jiné metody jak se dostat do biosu?

Jde o Windows 7 32 Bit.

Nejlepší odpověď
anonym

nemusí to být nutně F2 … to se liší pomalu počítač od počítače … někde stejnou funkci zastává F12, F10, F2, F1, nebo dokonce DEL. Podstatné je také počítač zapínat opravdu ze zcela vypnutého stavu (u notebooku raději pro jistotu na chvíli vyjmi baterii), protože při obnovení z režimu spánku či úsporného režimu do biosu obvykle vstoupit nelze.

Pokud nepomáhá při startu na klávesu klepat, zkus ji při startu prostě držet.

Další odpovědi
elkon

Zkus při startu opakovaně mačkat F12.

Arne1

Po nastartování systému to už nemůže jít, protože v té době už BIOS počítač neovlada