Usoman

Lze se bezpečně připojit na školní Wi-Fi (je zaheslovaná), když se mi zobrazuje tento červený text?

Máme dost složitou WiFi. Kromě hesla je zde identita, kde zadávate svůj školní mail. Ale o to nejde. Dále se tady musí přepnout Metoda EAP a Ověření Phase 2. Problém je ve změně Certifikátu CA kde mám zadat „neoverovat“ jinak se mi nezaktivuje tlačítko připojit. Ovšem přitom se mi zobrazí rudý text: „Není určen žádný certifikát. Připojení nebude soukromé.“, coz mě zarazilo a nevím jestli to ignorovat nebo ne.

Odpovědi
anonym

Zeptej se ohledně PC atd. tady: https://pc.po­radna.net/

autacek

Zkus to odkliknout i bez certifikátu, ten překlad „soukromé“ nemůžeš brát tak doslova.

Mc Merkurion

… objevuje se to jako hláška většinou v chrome při připojení k veřejné wifi, odkliknutí většinou nepomůže, pochopí to tak, že zavře web a hláška se objeví znova, chce to zavřít a znovu nově otevřít prohlížeč … dělá mi to mobil, když se připojuju k free-wifinám …