annas

Lze říct, že zásadní objevy procházejí 3 stádii. 1. Jsou zesměšňovány 2. Popírány 3. Přijaty jako naprosto samozřejmé?

Podle V. Hlubucka

http://hlubucek­.net/index.php?a=li­ter

Vyplývá z toho, že:

1. „Kariéru je možno udělat buď vlastními schopnostmi anebo hloupostí jiných“? Jean de La Bruyere

https://citaty­.net/autori/je­an-de-la-bruyere/

2. „Od vynálezu dynamitu se význam slova "skálopevně“ poněkud oslabil?" – Jan Sobotka

https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA78&lpg=PA78&dq=a­forismy+o+vyn%C3%­A1lezu&source=bl&ot­s=5sh3IN9ubs&sig=AC­fU3U2yPWFPr_hWhAL­LmV9WpvofCEF8Eg&hl=cs­&sa=X&ved=2ahU­KEwjLlYOHvNzi­AhVFa1AKHYzvBK4Q6A­EwBHoECAcQAQ%23v=o­nepage&q=aforis­my%20o%20vyn%C3%A1le­zu&f=false#v=snip­pet&q=aforismy%20o%20vyn­%C3%A1lezu&f=fal­se

3. "Vynález minisukně je stejným pokrokem v módě jako v technice konstrukce parolodi, o jejích výhodách se její vynálezce Robert Fulton svého času vyjádřil takto: "Nyní nejsme již závislí na tom, až zafouká vítr.“ Bennet Cerf

https://citaty­.net/citaty/2811-bennet-cerf-vynalez-minisukne-je-stejnym-pokrokem-v-mode-jako/

4.„Není od vynálezu minisukní svět krásnější, ale také méně tajuplný?“ Jan Sobotka

https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA78&lpg=PA78&dq=a­forismy+o+vyn%C3%­A1lezu&source=bl&ot­s=5sh3IN9ubs&sig=AC­fU3U2yPWFPr_hWhAL­LmV9WpvofCEF8Eg&hl=cs­&sa=X&ved=2ahU­KEwjLlYOHvNzi­AhVFa1AKHYzvBK4Q6A­EwBHoECAcQAQ#v=o­nepage&q=aforis­my%20o%20vyn%C3%A1le­zu&f=false

Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/09/14/14/34/bra­in-3677264_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
aliendrone

Řekl bych, že pokud by se použilo místo termínu „objevy“ termín „teorie“, platí to s takovou četností, že by se toto tvrzení dalo i zobecnit. :) On objev (fyzický) se na rozdíl od teorie dá dost těžko zpochybňovat, když můžu kdykoliv předvést: „Nevěříš? Tak čum na drát tywoe!“ ;) :D :D

ad 1 – I když je tvrzení pravdivé, tak to z předchozího NEVYPLÝVÁ.

ad 2 – Nevím jak moc v době před A. Nobelem znamenalo „skálopevně“, podle mne to ale s dynamitem nemá nic společného. V dnešní (dez)informační době už je „skálopevnost“ čehokoliv doslova stavěna na hlavu. Pokud jde o SUBJEKTIVNÍ vnímání, myslím, že se nic nezměnilo. Víra (nemyslím náboženská) „v něco“ – schopnosti, lidi, vědu, zákony, cokoliv – byla podle mne tenkrát i dnes stejná. Taková už „víra v něco“ prostě je. :)

ad 3, 4 – Minisukně jsou super! Nechápu ten mechanismus, když se otočím za normální ženou v davu, která jediná je v minisukni, zatímco na pláži, kde jsou všechny baby v bikinách a ukazují MNOHEM víc bych se za naprostou většinou neotočil, leda by jí odpadl z přívěšku přinejmenším Koh-i.Noor! ;) :)

Jenže…

Představte si dav babuchen – všechny v mini a jen jediná bude mít ke kotníkům dlouhou sukni s vysokým rozparkem – je téměř tutový, že budu čumět právě na tu jedinou s rozparkem až k bokům, na které toho oproti těm ostatním zase k vidění tolik NENÍ!

A teď mi tyhle ženské fígle vysvětlete – JAK to vlastně FUNGUJE!? ;) :D :D

Další odpovědi
Drap

Ano, šlo by to tak říct. Ne však vždy a ne vždy nutně musí projít těmito třemi stádii. Některé mohou na kterémkoli bodě ztroskotat zcela se rozpadnout, některé zase nemusí projít všemi třemi a úspěch je zaručen.
Všechny podotázky považuji za pravdivé a nezbývá než bez výhrady souhlasit,

Kepler

Já bych ty reakce na zásadní objevy popsal trošku jinak (asi jsem to tak nějak četl):
1.stádium: jsou zesměšňovány
2. stádium: vzniká diskuze mezi odpůrci a obhájci (jak kdysi rezolutně ctihodní francouzští akademici prohlásili, že kameny z nebe padat nemohou)
3. stádium: objev je buď přijat, nebo definitivně vyvrácen.

Mimo mísu jsou různé hypotézy, o kterých se vedou spory velmi dlouho a nikdy nemohou být potvrzeny ani vyvráceny.
Vynález minisukní a plavek stylu bikiny je krásný příklad dvojsečné zbraně: jednou ráj pro mužské oči, podruhé působí jako emetikum (blééé).

hapiky

Pokud je objev i to, když vidím to ,co jiní nevidí, tak to má jen jedno stádium: Bývá pravdivý, jen když ho potom uvidí i jiní. Něco na tom je, ale i teorie musí být dostatečně šílená, aby mohla být pravdivá.
Většina mužů také učiní zásadní objev, když je dostatečně šílený stojí nás to potom svobodu.

Kepler

alien: na tvou otázku v závěru. To jednoduché: mužská představivost a fantazie vše dokreslí a je jedno, jestli ta baba pod tou sukní s rozparkem má puntíkované bombarďáky, nebo je na ostro…:-))

aliendrone

Kepler>>> No asi to tak bude, i když to pořád nechápu. Tohle o fantazii mi totiž odpovídá každý. Já bych to vzal s tím schováváním, jenže PROČ jednou čumím přednostně na tu, co JE v mini (a ostatní ne) – tedy ukazuje VÍCE, než ty druhé? (viz 2. souvětí odpovědi 3, 4 )

Kdyby to bylo pouze o velikosti zakrytí, věc je mi jasná – funguje fantazie, chápeš? Jenže není. Gmmm, asi je to tím, že jsem ALIENDRONE… :(

annas

Pánové,. pánové …