Complex

Lze reklamovat sešit křížovek, když v ní je více chyb od autora a pokud bude vše vyplněné řádně vygumováno?

Odpovědi
Edison

Nemusíš ani gumovat… Zkus to, vadný výrobek je reklamovatelný. Pak dej vědět, jak jsi dopadl. Patrně by mělo jít o vrácení peněz, neb oprava ani výměna vadu neodstraní.

Nepoužité zboží musí být nikoli při reklamaci, ale při odstoupení od smlouvy u zboží zakoupené přes internet do 14 dní. To musí být zboží nepoužité, v původním obalu, může být rozbaleno. V tomto případě ovšem nejde o reklamaci, ale o vrácení zboží. Náklady na dopravu k prodejci jdou na vrub kupujícího, vrací se pouze hodnota zboží, nikoli dopravné. Při reklamaci by se vracelo i dopravné a to oběma směry, případně i další škody související s vadou výrobku, tipicky kdyby vadný výrobek poškodil něco dalšího, tak i náklady na opravu toho dalšího poškozeného a podobně.