Nitrol

Lze provozovat auto přihlášené v Polsku v ČR?

Představme si situaci, že bych koupil auto v PL a „bývalý“ majitel by nepožadoval odhlášení ani přepis. Tudíž by auto zůstalo na polských značkách, přihlášené na „bývalého“ majitele. Ale provozovatelem bych byl teď já.
Lze takové auto provozovat v ČR? A lze takové auto pojistit v ČR?
Bydlím nedaleko hranic, takže by se mi to vyplatilo, než řešit dovozovou STK a eko.

Odpovědi
cukrar

Nelze takto, jak píšete.
§ 6

(1) Silniční motorové vozidlo a přípojné vozidlo provozované na pozemních komunikacích musí být zapsáno v registru silničních vozidel, pokud má osoba, která ho provozuje, na území České republiky

  1. trvalý pobyt, dlouhodobý pobyt nebo, jedná-li se o občana jiného členského státu, přechodný pobyt v délce alespoň 6 měsíců v kalendářním roce, nebo jí byl udělen azyl,

Koukněte do zákona 56/2001, který máte znát a již to budte vědět.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.