tazalka

Lze prodloužit maximální doba studia na VŠ (téhož oboru na stejné škole)?

Otázka asi spíše pro vysokoškoláky…

Běžná doba navazujícího mgr studia je 2 roky, maximální pak celkem 4 (2 běžné+2navíc, aspoň na naší škole). Jenže jsem si kvůli vycestování a taky ze své blbosti nechal první termín státnic až na teď, státnice jsem neudělal (jeden okruh) – v normálním případě bych měl možnost jít na opravný termín… jenže teď mi končí maximální doba studia a opravný termín je až v únoru.
Takže chci vědět, zda je i přesto možné požádat děkana o prodloužení studia, abych mohl jít na opravný termín státnic. Nebo už prostě ta možnost není,když mi vypršela max doba studia? V řádu školy o tom zmínka není, tak předpokládám, že už je jediná možnost jít studovat obor znovu, nechat si uznat co nejvíce zkoušek, ostatní zk dělat znovu, psát zase diplomku a pak až někdy podstoupit státnice a nebo se na to vykašlat….

Nejlepší odpověď
Drap

V každém případě je možné požádat. Na škole bude záležet zda povolí či nikoli.

chudst

Osobne predpokladam, ze je-li to opravny termin, tak se to zapocitava do vaseho posledniho roku studia, byt uz jinak aktivne na skole pusobit nemuzete. Usuzuji tak z toho, ze po 27 si musite skolu platit sami, ale nebudete kvuli opravnym statnicim, kdy nebudete chodit na predmety, platit cely rok skolne. Ale tohle nevim, pokud vam tu nikdo neporadi, zeptejte se jednoduse na studijnim.