Boy 13

Lze připojit pevný HDD disk k jinému počítači ?

Kdyby mi náhodou odešel počítač, základní deska, grafická karta, tak šel by poté pevný HDD disk připojit k jinému počítači a přečíst z něj a výtahnout data ? Fotky a videa atdl. Díky

Nejlepší odpověď
anonym

HDD je počítač … Jako existují speciální vazby, kdy se stává HW nepřenositelný, ale u běžného PC a HDD nevím o jakékoli zábraně. Teoreticky může být akorát tak problém v kompatibilitě – řešitelný adaptéry atp. Za svých 15 let programování jsem přenášel celé operační systémy, prováděl bitové kopie disků, … Nezažil jsem, že by nešlo data nějak přenést. Jak píši – záleží na kompatibilitě – adaptéru, portu atp. Nejste konkrétní, tedy obecná odpověď zní ano.

Další odpovědi
Hlada

Blahopřeju k prvnímu dotazu, který se netýká paranoidního strachu z virů!
Disk můžeš připojit k jinému počítači přímo k základní desce nebo pomocí redukce k USB. Systém z něj nenatáhneš, když ale nebude vadný, tak data z něj zkopíruješ. Protože je disk po zdroji nejporuchovější součástí, v žádném případě nelze doporučit na to spoléhat.
Na zálohu používej externí disky s vlastním napájením nebo DVD. V bazerech jsou za pár desetikorun staré disky, z kterých si můžeš udělat knihovnu a o žádná data nemůžeš nikdy přijít.

Pepa25

Ano, ale nelze na to spoléhat, protože disk nemusí jít přečíst. I pro laiky jsou adaptéry umožňující připojení disků k počítači přes jediný USB, např. viz odkaz
Základ je zálohovat. Pak také vědět, kde jaké data jsou, případně mít na data nadefinovaný logický disk nebo aspoň složky – hledat něco, kam to hodí systém třeba Windows je dost pruda.

Zdroj: https://www.czc­.cz/axagon-adsa-fp3-usb3-0-sata-6g-hdd-fastport3-adapter-vc-ac/200903/produkt

dr.luha

Koupí se krabička – rámeček na HDD. Disk se do něj zasune a je to. Součástí výstupu je klasický USB kabel.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.