Dochy

Lze, případně kde, sehnat redukce/etážka (pod vod. baterii) s větší excentricitou?

Víte o něčem takovém? Máme rozteč trubek ve zdi 8cm, baterie se dají sehnat s roztečí 10cm, ten kus (redukce) co se dává pod baterii (dva kusy) má excentricitu cca 8mm (od oka), takže pro připojení baterie mi cca 4mm chybějí. Víte jak to vyřešit? Zatím jsem našel „redukce rozteče baterie 100×150“ což by problém řešilo, ale cca 500kč mi připadá trochu příliš.

Odpovědi
autacek

Nějaká baterie tam asi již byla (buď 100, nebo 150), redukce můžeš použít původní.

Jiří Bohumil

Běžné etážky (redukce pro eliminaci rozteče) jsou osově v rozsahu 13–15 mm. (Teď jsem si dvě přeměřil šuplerou). Takže nedej na excentricitu „od oka“ ale změř si to!!!:-) Baterie s roztečí 10 cm OK. Jinak ještě ale nutno zjistit, jak musí být dlouhé. V tom je rozdíl a je nutno je mít tak dlouhé, aby pak „pasovala“ baterie na zdi a „hrníčky-krytky“, které zakrývají připojení. Toto je možné případně upravit uřezáním závitů na koncích (flexou).
Takže hochu, žádný problém, použij běžné, pouze pozor na tu délku.:-)))

Dochy

Jiří Bohumil: Dík za snahu. Ale mám výhradu. Excentricita není o tom jaký je rozdíl úrovní na dvou hranách konců trubek, ale jak daleko je od sebe průmět středů. Viz
http://ctrlv.cz/Y­CaC
„a“ není excentricita, „b“ je excentricita. Díval jsem se na dvě různé redukce dodávané standardně k bateriím, přestože byli z jiného materiálu a jemně se lišily provedením, finální rozměry byly totožné.

Ty krytky jsou fajn, ale je to jen kosmetická záležitost, přinejhorším se obejdu i bez nich, případně jsou k dostání ne až tak hezké dělené v různých výškách, které se nechají nasadit i dodatečně.

Jiří Bohumil

Dochy: jak jsem pochopil, tak Tobě jde o tu excentricitu – (b). A o té jsem i já vedl řeč.
Pokud píšeš že máš rozteč trubek 8 cm, tak to chápu, že je to opět rozteč osová.
Mám těch běžných redukcí v bedně více, různých délek a jejich EXCENTRICITA je v tom rozmezí, co jsem napsal a neměl by být problém s připojením baterie s připojovací roztečí 10 cm na osovou rozteč trubek 8 cm.
S těmi krytkami máš pravdu, že se prodávají různé výšky, ale s baterií jsou dodávány pouze jedny a pokud je chceš použít, pak jde o tu úpravu.
A „kosmetická“ záležitost je důležitá, je to někdy hrůza vidět, co dokáží i někteří instalatérští „machři“.
Takže se zastav v prodejně s vodoinstala­térskými potřebami a tam potřebné redukce vyber. Je to jednodušší než shánět na netu.
Pokud to takto nestačí, pak už nevím o co tedy jde.:-( Zdravím.

Dochy

OK, dík, zkusím se zeptat tam. Ale ty standardní redukce co jsem dostal jak tentokrát, tak dříve, mají excentricitu hodně pod 1cm, tak je mi divný, že já mám samý malý a ty zas všechny velký 😉

Jiří Bohumil

Poptej se, je to běžný sortiment, neměl by to být problém. Pokud by jsi je nesehnal, ozvi se na mejlu.

Dochy

Tak jsem nakoupil v Hornbachu. (Přímo u instalatérů by možná byl větší výběr a možná i za lepší cenu ale měl jsem cestu kolem a maj otevřeno i v sobotu večer 😉. Standardní redukce co jsem tam viděl byli opravdu pod 1cm, ale měli tam i ty „delší“, kousek za 100 i s krytkou. Excentr cca 2,5cm (možná 1")

Dochy

Baterie tam zatím nebyla, v trubkách byly dosud zátky. Bylo to jen připraveno na eventuální montáž baterie.

autacek

Hm, tak buď přesekat, nebo dát tu požadovanou cenu.

Ještě by ti možná pomohlo něco takového, ale kde to sehnat a na kolik to přijde, toť se zeptat třeba u Ptáčka, nebo Neumana.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcQrxKgwhjuz­jyiGLxfr7BflZ5-ec21mZGDRfpXZ­BzTvkTfsK45O1w

nebo

http://univer­syst.com.ua/i­mage/cache/ca­talog/product/Ek­stsentrik-dlya-kollektora-1-TIEMME-081341-500x500.jpg