Damiana

Lze při jedné návštěvě Wellnes kombinovat suchou a parní saunu?

Sice to tak dělám – propařím se v římské lázni, střídavě s plaváním v bazénu, pak dám kolečko tří, čtyř pocení a ochlazování se ve finské sauně, potom odpočinek a nakonec ještě bazén. Cítím se skvěle, ale…
Není to moc? Lze kombinovat tyto dvě různé sauny? Je to pro organismus dobré?
Díky za vaše zkušenosti. 🙂

Odpovědi
baghira

Při jedné návštěvě podobného zařízení si to obvykle užívám takovým způsobem, že vyzkouším úplně všechno, co tam mají.

mosoj

Pokud se cítíte dobře je to v pořádku. Jediné co se nedoporučuje po finské sauně námaha. Měl by být spíš odpočinek nebo relax až do druhého dne.
Tím se dá tělu čas k regeneraci. Do sauny chodím od roku 1983. Řada saunujících chodí po sauně také plavat. Jak říkám plávání ale ve formě relaxu, nikoliv výkonu.

anonym

Damiano, se mnou by to slehlo.. :)
ja to delam tak , ze bazen … , pak uz bud saunovani, nebo para …
myslim, ze o ten pocit odpocinku ( a pak i unavy ) budete mit stejny, kdyz to budete delat tak, ze pri jedne navsteve si zvolite jen paru a pri pristi jen saunu …
ja chodim take 3 krat po 10 min. Jak saunovani a paru stridam se stejnym casem odpocinkem ..i tak se mi ale nekdy pak toci hlava a busi srdce .. :(
( kdyz to prezenu ) .. tak jsem Vam asi moc dobre neporadila. :(

  • iv-

anonym

Damiano, ted me jeste napadlo, ze Vy jste proti me mladoucka, tak Vy to vydrzite. :) -iv-

Damiana

Milá -iv-, já spíš budu nějakej prapodivnej nezmar, protože ten odpočinek potom nějak ne a ne zvládat. A nejde jen o číslo v rodném pergamenu… Relax – dobrý, ale jak přijde večer, už se vrhám na parket – a ne kvůli jejich drunutí!:-)))
Tak jsem se jen chtěla ujistit (neboť mě má zlenivělá přízeň i lemry kamarádské varují před kolapsem nebo co, porád mají), jestli dělám chybu…
Takže výsledek je stejně takový, jak jsem si myslela – dokud mě neodvezou a dělá mi to dobře, užívat si. Paráda, beru! 🙂