Avatar uživatele
Damiana

Lze při jedné návštěvě Wellnes kombinovat suchou a parní saunu?

Sice to tak dělám – propařím se v římské lázni, střídavě s plaváním v bazénu, pak dám kolečko tří, čtyř pocení a ochlazování se ve finské sauně, potom odpočinek a nakonec ještě bazén. Cítím se skvěle, ale…
Není to moc? Lze kombinovat tyto dvě různé sauny? Je to pro organismus dobré?
Díky za vaše zkušenosti. 🙂

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? aramah, anonym před 4234 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Při jedné návštěvě podobného zařízení si to obvykle užívám takovým způsobem, že vyzkouším úplně všechno, co tam mají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Pokud se cítíte dobře je to v pořádku. Jediné co se nedoporučuje po finské sauně námaha. Měl by být spíš odpočinek nebo relax až do druhého dne.
Tím se dá tělu čas k regeneraci. Do sauny chodím od roku 1983. Řada saunujících chodí po sauně také plavat. Jak říkám plávání ale ve formě relaxu, nikoliv výkonu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Damiano, se mnou by to slehlo.. :)
ja to delam tak , ze bazen … , pak uz bud saunovani, nebo para …
myslim, ze o ten pocit odpocinku ( a pak i unavy ) budete mit stejny, kdyz to budete delat tak, ze pri jedne navsteve si zvolite jen paru a pri pristi jen saunu …
ja chodim take 3 krat po 10 min. Jak saunovani a paru stridam se stejnym casem odpocinkem ..i tak se mi ale nekdy pak toci hlava a busi srdce .. :(
( kdyz to prezenu ) .. tak jsem Vam asi moc dobre neporadila. :(

  • iv-

před 4234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Damiano, ted me jeste napadlo, ze Vy jste proti me mladoucka, tak Vy to vydrzite. :) -iv-

před 4234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

Milá -iv-, já spíš budu nějakej prapodivnej nezmar, protože ten odpočinek potom nějak ne a ne zvládat. A nejde jen o číslo v rodném pergamenu… Relax – dobrý, ale jak přijde večer, už se vrhám na parket – a ne kvůli jejich drunutí!:-)))
Tak jsem se jen chtěla ujistit (neboť mě má zlenivělá přízeň i lemry kamarádské varují před kolapsem nebo co, porád mají), jestli dělám chybu…
Takže výsledek je stejně takový, jak jsem si myslela – dokud mě neodvezou a dělá mi to dobře, užívat si. Paráda, beru! 🙂

před 4234 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví