Sáva

Lze přepsat hypotéku?

Dobrý den, mam dotaz ohledně hypotéky. Manžel má hypotéku na dům, ve kterém nebydlí,ani neplánuje v něm bydlet. Jeho bratr nemá bydlení, proto jsme se rozhodli , že mu dům darujeme,nebudeme chtít za dům žádnou hotovost, jen aby si doplatil hypotéku (což činní cca 500.000 Kč) Pro bratra to bude výhodné, že získá dům levně, my se zbavíme hypotéky. Otázkou je, jestli lze hypotéku přepsat na manželova bratra, aniž by v ní musel nějak figurovat manžel.Nebo jestli znáte někdo nějaké jiné dobré řešení. .Děkuji za všechny odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Základem pro vás bude jednání s bankou,která hypotéku poskytla – bratr musí splňovat podmínky pro poskytnutí hypo ve výši zůstatku stávající hypotéky manželovy (banka pak bratrovi poskytne hypo, jíž se umoří hypo manželova).
Toto je poměrně obvyklé (při prodeji nemovitosti zatížené hypotékou).

Sáva

Děkuji, během týdne jdu jednat!!! :D