Kryšpín

Lze poznat, že je ve výrobku kazítko, či nikoliv?

Příští týden bude Evropská komise jednat o zákazu kazítek v různých výrobcích, soused kupoval motorovou pilu made in Čína za dva tisíce, tak již podle ceny lze ohodnotit, že nemůže mít výdrž jako švédská. Tudíž dle mého názoru taková pila je soubor kazítek.

Nejlepší odpověď
Kepler

To tzv. ku… vůbec nebývá nějaká konkrétní součástka navíc, to by byla snadno odhalitelná. Prostě se některé součástí udělají jako záměrně poddimenzované a je to. I naše legislativa se snaží, aby výrobky byly rozebiratelné a opravitelné, tak jak to bylo zvykem ještě před 50 lety.

Další odpovědi
Edison

To je omyl… Levná Čínská pila je prostě šmejd. Ta kazítka jsou spíše v těch kavalitních výrobcích, bo by bez nich vydržela většinu života.

Jinak životnost výrobků je třeba počítat totiž úplně jinak: Levné výrobky mohou totiž taky vydržet celý život. Pokud si někdo koupí levné vrtací kladivo na to, aby jednou zxa rok vyvrtal dvě díry, tak to vydrží opravdu celý život a bude to bohatě dostačující a dostatečně kvalitní výrobek za skvělou cenu. Ale když někdo používá vrtací kladivo k vydělávání si na chleba, vrtá s tím 6 hodin denně, tak ani nejkvalitnější stroj nevydrží déle, než několik málo let a to se ještě říká, kdo ví jestli… Jenže kdyby pořídil levný čínský ekvivalent, pravděpodobně ho oddělá za směnu.

marci1

Nelze (viz odpověď „Keplera“). Četla jsem, že kazítka (ku.vítka) jsou u více než 50% výrobků. Někdy mám pocit, že jsou naprogramovány i v některých lidech. 🙂

paul1

Tzv. kazítko (resp. kur…) se pozná bohužel většinou, až když se zařízení pokazí

Edison

Vzhledem k tomu, že dnes se v „zájmu zlevňování“ výrobky konstruují na samé hranici jmenovitých parametrů v zásadě takovým kurvítkem může být naprosto cokoli a nikdo to nepozná.