Sober

Lze poznat podle barvy moče,jestli je dodržovaný pitný režim?

Ani zdaleka nevypiji dop. 1,5 l tekutin, ale moč je světlé barvy.

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Záleží ještě na tom, zda jíte ovoce, zeleninu, polévky. Důležité je pít po celý den, nikoliv jednorázově.

Při dostatečném pitném režimu má být moč bezbarvá.

Další odpovědi
hanny 2

To, jestli je váš pitný režim Ok se orientačně pozná podle barvy moči. Kromě té ranní by měla být bezbarvá, maximálně malinko světlouncě žlutá, tmavší zbarvení – více pít!!

tom004

Pitný režim,je doporučené množství tekutin,včetně tekutin z pokrmů,které by člověk měl denně přijmout.A kon­trolovat jeho dodržování podle barvy moči,nelze.

Právě jsem byl manželkou poučen,že to není úplně jednoznačné,ale Kerberus má pravdu. :)

Ravenne

Myslím, že čím více člověk pije, tím méně žlutá jeho moč je (moči je více a vylučované látky se více rozředí). Když má sytě žlutou barvu, chtělo by to pít více nebo je něco v nepořádku s močovými cestami. Když mívám někdy zánět močových cest, tak je to na barvě moči dost znát.

baghira

Na barvu moči může mít vliv ledacos. Pitný režim bych neposuzoval podle barvy, ale spíš podle množství.
Nepiješ – nečuráš.