Finder

Lze požadovat vrácení peněz z e-shopu i za dopravu?

Mám nárok i na úhradu nákladů spojených s dopravou při vrácení zboží do e-shopu, pokud mi konkrétně obal na tablet nesedí na můj typ, ačkoliv na e-shopu je deklarován jako na tento typ. Po pátrání na netu jsem zjistil, že jde o obal asi na starý typ tabletu nikoliv na typ se stejným označením ale model 2019.

Nejlepší odpověď
Edison

Schluker se MÝLÍ! Požadovat můžeš třeba i aby Ti k penězům přibalili cihlu zlata.

Další odpovědi
Schluker

Pokud jste reklamoval a reklamace byla vyrizena kladne, pak ano. Pokud slo o odstoupeni od kupni smlouvy v zakonne lhute, tak ne.

Edit: Edison nerozumi psanemu textu. V doplneni otazky je jasny dotaz na NAHRADU nakladu za odeslani zpet prodejci.

anonym

dTest má na číslech 299 149 009 a 222 767 221 (od 9 do 17hod) zdarma dostupnou spotřebitelskou poradnu, právě tyto problémy tam běžně řeší, zeptal bych se spíš tam.

Má to určitá specifika, například pokud jste zvolil nákladnější než tu nejlevnější formu přepravy, pak vám náklady na tuto přepravu vracet nemusí (nejlevnější je často třeba zásilkovna takže i pokud si balík necháte doručit českou poštou už to nejlevnější způsob přepravy není a tudíž eshop teoreticky náklady nemusí vracet). Ale to vám nejlépe řeknou právě na té telefonické poradně, možná se to nevztahuje na ty formy doručení které vyžadují dostavit se na výdejní místo.

df

Pokud se vrací ve lhůtě 14 dnů, eshop má vrátit peníze za dopravu. Např.koupíš nářadí za 1 000 Kč, doprava 200 Kč = eshop ti vrátí 1 200 Kč. Náklady na odeslání zboží zpět si hradíš ty sám.

Edison

Edison rozumí psanému textu. Požadovat ovšem lze naprosto cokoli. Na tom žádný jiný text nic nezmění. 😉