Avatar uživatele
mimimi

Lze požádat o prominutí náhrady soudních nákladů (10 000 Kč), když jsme prohráli soud o výživné rozvedené manželky ?

Bývalý manžel zatajil příjmy, dostává příjmy bokem na ruku. Není jak to dokázat. Průměrný čistý příjem na papíře má 16 500 Kč + 1000 Kč stravné a cestovné. Já jsem na RD 7 600 Kč a pobírám výživné na dítě 3500Kč, soc. dávky nemám nárok. Mé výdaje jsou 10 200 Kč bez dítěte (inkaso,poplatky – tel, internet, pojištění životní mé a dítě, penzijní, obecní, apod, potraviny, hygienické potřeby, čistící prostředky, potřeby pro domácnost, opravy, oblečení, PHM apod.) Býval. manželovi soudkyně nazapočítala do příjmu cestovné a stravné, prý má vyšší výdaje, protože chodí do práce, ale to že jsme dvě na celkový příjem 11 000 Kč??? Nic nevlastním, a pomáhají mi rodiče. Bydlím u své babičky. Prý mám nadstandartní výživné na dítě. MÁ CENU SE ODVOLÁVAT????

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 4914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Protože z vámi uváděných 10.000 Kč jsou čisté soudní náklady maximálně ve výši 300 Kč*) a zbytek jsou náklady advokátů ať již vašeho nebo protistrany, tak je na 100% vyloučeno, že by vám tito advokáti prominuli byť jen 100 Kč ze svých honorářů ☹

*) za návrh na zahájení řízení o určení výživného, včetně jeho zvýšení, jakož i o snížení nebo zrušení výživného, jehož předmětem je peněžité plnění do částky 30 000 Kč včetně je soudní poplatek 300 Kč


Je velmi obtížné z tohoto místa radit, zda se odvolat či nikoli, ale s největší pravděpodobností nebudete mít pro úspěšné odvolání dostatek potřebných důkazů…, takže nedoporučuji.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony