mimimi

Lze požádat o prominutí náhrady soudních nákladů (10 000 Kč), když jsme prohráli soud o výživné rozvedené manželky ?

Bývalý manžel zatajil příjmy, dostává příjmy bokem na ruku. Není jak to dokázat. Průměrný čistý příjem na papíře má 16 500 Kč + 1000 Kč stravné a cestovné. Já jsem na RD 7 600 Kč a pobírám výživné na dítě 3500Kč, soc. dávky nemám nárok. Mé výdaje jsou 10 200 Kč bez dítěte (inkaso,poplatky – tel, internet, pojištění životní mé a dítě, penzijní, obecní, apod, potraviny, hygienické potřeby, čistící prostředky, potřeby pro domácnost, opravy, oblečení, PHM apod.) Býval. manželovi soudkyně nazapočítala do příjmu cestovné a stravné, prý má vyšší výdaje, protože chodí do práce, ale to že jsme dvě na celkový příjem 11 000 Kč??? Nic nevlastním, a pomáhají mi rodiče. Bydlím u své babičky. Prý mám nadstandartní výživné na dítě. MÁ CENU SE ODVOLÁVAT????

Nejlepší odpověď
standa

Protože z vámi uváděných 10.000 Kč jsou čisté soudní náklady maximálně ve výši 300 Kč*) a zbytek jsou náklady advokátů ať již vašeho nebo protistrany, tak je na 100% vyloučeno, že by vám tito advokáti prominuli byť jen 100 Kč ze svých honorářů ☹

*) za návrh na zahájení řízení o určení výživného, včetně jeho zvýšení, jakož i o snížení nebo zrušení výživného, jehož předmětem je peněžité plnění do částky 30 000 Kč včetně je soudní poplatek 300 Kč

Je velmi obtížné z tohoto místa radit, zda se odvolat či nikoli, ale s největší pravděpodobností nebudete mít pro úspěšné odvolání dostatek potřebných důkazů…, takže nedoporučuji.