Lze považovat volební sliby za veřejný příslib a v případě nesplnění žalovat předsedy stran?

Na veřejný příslib pamatuje naše legislativa.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/lze-brat-prirovnat-predvolebni-sliby-politiku-jako-klamavou-reklamu

Nejlepší odpověď
Alfonz.SPO

V zadnem pripade. Strany ve volbach zpravidla ziskavaji max 39% hlasu a tedy max 45% hlasu ve snemovne. Za takovetoho stavu je potreba vytvarek koalice 2 a vice stran. V ramci techto koalici jsou sliby stran proti sobe. Strana tak muze obvinovat volice, ze dostala malo hlasu a musela ustoupit od slibu v ramci koalice. Dalsi faktor, ktery jde proti plneni slibu je zmena aktualni ekonomicke a politicke situace. V roce 2008 prisla ek.krize, upadek, vypadek prijmu (DPH, prime dane). Po volbach 2010 se rozstepila nova strana VV. Vlada ztratila vetsinu. Jak asi dopadne Babisovo ANO ?

anonym

Alfonz.SPO, díky, zajímavá odpověď, ale výstižná.