quentos

Lze použít rok starou jízdenku na MHD, nebyla-li ještě „cvaknuta“?

… a to i tehdy, zdraží-li se mezitím tarif?
Např.: Jezdím jednou do roka do Brna, koupím si několik jízdenek na MHD, jednu nevyužiju. Jízdenka je za 25 Kč, lze ji použít za rok i v případě, že se šedesátiminutová jízdenka mezitím zdraží na 26 Kč?

Nejlepší odpověď
salsa verde

do určité doby po změně ceny se dají původní jízdenky vyměnit bez doplatku. Po této lhůtě se stávají jízdenky se starou cenou neplatné a bezcenné.

Další odpovědi
iceT

http://www.dpmb­.cz/Default.as­px?seo=jizdne-2012
Zkus se kuknout sem,snad je v tom něco užitečného.
Třeba loni v Plzni se na starou jízdenku jet dalo za předpokladu,že si pasažér dokoupí poloviční.Snad by to šlo aplikovat i v tomhle případě.
Jen si nemyslím,že se jízdenka zdraží o pouhou korunu,u nás stál loni lístek 12 v automatu,14 u ři­diče,teď je za 14 v prodeji a za 20 u řidiče.Ale asi je to jak kde.U nás jsou listky přestupní na 40timinutovou jízdu,třeba v Plzni si kamarádka stěžuje,že musí 3× přestupovat a na každý přestup si musí koupit nový lístek.

beer

Použít v MHD ji nelze. Při nových cenách je ale vždy možné staré jízdenky vyměnit na stanovených místech za nové (vyjma koupených u řidiče tuším) – samozřejmě zaplatíš cenový rozdíl. Výměna je ale možná jen po krátkou dobu, zhruba do měcíce.
Rok starou jízdenku můžeš tedy zahodit.
Doplňuji:
Jedná se o MHD Brno.

suaeda

Před časem se zdražily jízdenky na městkou MHD v Praze. Měl jsem u sebe několik starších jízdenek, které jsem normálně včas vrátil v předprodeji dopravního podniku a za doplacení navýšené ceny jsem obdržel nové. Dávám tak za pravdu <salsa verde>.
Kontrolor by asi staré jízdenky z menší hodnotou neuznal a napařil pokutu.

MinisCZ

Ne nedá se již použít. Ale mohou vám vrátit peníze.

annas

Zřejmě jak v kterém městě. V Olomouci mně je vyměnili za nové.

annas

Omylem jsem klikla. Nevzpomínám si, za jak dlouhou dobu po ukončení platnosti.