Mike78

Lze použít mnou pořízenou audionahrávku jako důkaz u soudního jednání?

Dobrý den, chci se optat, zda mohu k soudnímu jednání použít jako důkaz mnou pořízenou audio nahravku.
Děkuji

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jde o to, koho jsi nahrával. Pokud úředníka, který vystupuje jako veřejný činitel, tak ano. Pokud soukromou osobu, měl bys mít jeho souhlas s pořízením audionahrávky.

Další odpovědi
ivzez

Pokud ji soud připustí…

led

Samotná audionahrávka spravená súkromnou neslúži ako dôkaz na súde, môže nanajvýš, ak ju súd pripustí, poslúžiť ako informácia k prešetrovanej veci.
PS.
Prečo neslúži ako dôkaz? Dobrý zvukový technik dokáže zostrihať a upraviť audio záznam a dať mu iný zmysel.

Mike78

Náhrávka byla pořízena jako soukromá, tedy nahravaný je soukromá (fizická) osoba. Jde mi o to, zda může posloužit k objasnění, případně důkazu, že tvrzení které dotyčný nyní uvádí, není založeno na pravdě.

led

Nie, ako dôkaz nemôže poslúžiť, pokiaľ nebola hneď po nahrávke zaprotokolovaná, podpísaná hodnovernými svedkami. Dobrý zvukový technik dokáže zostrihať a upraviť audio záznam a dať mu iný zmysel.