hanny 2

Lze použít ke konzumaci při tepelném zpracování dýni Hokaido,ze které jsem musela vykrájet pár kazících se flíčků?

Ty flíčky jsou zřejmě plíseň.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Lze sníst leccos…
😉

Osobně plesnivé potraviny nejím – byť by ty flíčky byly jakkoli malé a jakkoli vykrojené (mycelium nenajdeš, ta dýně jím může klidně být prolezná – a je to jedovatý…).
Na druhou stranu – ´pro jednou´ tě to nezabije – je to na tobě.
😉

Další odpovědi
dejavu

Mrkněte sem http://www.ce­lostnimedicina­.cz/plisne-v-potravinach.htm – většinou se jedná o plísně, ta hnědá jsou často fusaria. Plísně produkují toxiny a plíseň nezlikvidujete tím, že vykrojíte jen ten malý kousek, který je hnědý, protože je napadena celá potravina, jen to není vidět. Toxiny nezlikvidujete vařením.

da ny

Vyhodit!
Je tam minimálně patulin!
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­tulin

gagaga

opravdu je plisen uz " prolezla "
ja tomu rikam : metastaze
jednou jsme o tom cetla.., ze i kdyz je plisen videt jen na povrchu, ve skutecnosti uz je hluboho uvnitr ( cehokoliv )
je zbytecne " pokouset osud " ..

  • iv-