Avatar uživatele
WTLS

Lze použít jiný rozměr pneu na druhé nápravě než je na té první?

Zdravím, koupil jsem si pneumatiky 235/35 R19 2ks na zadní nápravu, můžu na přední nápravu použít 215/35 R19? Děkuji za odpověďi
____
Doplním ještě odpověď na jednu odpověď, ano vím co je TP, jenže v něm mám rozměry na 16" koupil jsem si 19" a v typovém liště mám na výběr 215/35, 225/35, 235/35 a jelikož jsem koupil jen 2ks 235/35 a hodil to tam tak jsem zjistil že se to dopředu kvůli zatáčení moc nevleze, proto se ptám jestli můžu dát dopředu menší rozměry.

Upravil/a: WTLS

Zajímavá 0 před 562 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mvk

Vozidlo nesmí být, s výjimkou nouzového dojetí, současně vybaveno pneumatikami různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické způsobilosti není stanoveno jinak. Vyhláška 341/2014 Sb.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?cochee Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Silně pochybuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Ty nevíš co je techničák. Nebo neumíš číst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Pokud vím, tak dle naší platné legislativy můžeš použít VÝHRADNĚ to, co máš zapsáno v TP. A to BEZ OHLEDU na typové listy výrobce. Tedy i když výrobce připouští nějakou montáž, tak pokud není zapsána v TP, máš smůlu.

Hodně na tom bazírují pojišťováci. Když tě někdo narve a ty máš ráfky se shodou v typovém listě výrobce, ale NEMÁŠ je zapsány v TP, tak SBOHEM PLNĚNÍ! A dost možná ještě osolí tebe, tak BACHA! ;) :)

Prostě si je nech doplnit do TP a pokud je tam napíší, jsi v poho. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Jediná správná odpověď je od „mvk.“ Nezávisle na tom, kolik je v TP povoleno různých rozměrů pneu, na autě smí být namontovány pneu pouze mmj. se shodným rozměrem. Kdyby to někdo hledal, je to ve jmenovaném právním předpisu (tedy vyhláška 341/2014 Sb.) její 12. příloha „Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy,“ písmeno F), odst. 13.

Nový příspěvek