WTLS

Lze použít jiný rozměr pneu na druhé nápravě než je na té první?

Zdravím, koupil jsem si pneumatiky 235/35 R19 2ks na zadní nápravu, můžu na přední nápravu použít 215/35 R19? Děkuji za odpověďi
____
Doplním ještě odpověď na jednu odpověď, ano vím co je TP, jenže v něm mám rozměry na 16" koupil jsem si 19" a v typovém liště mám na výběr 215/35, 225/35, 235/35 a jelikož jsem koupil jen 2ks 235/35 a hodil to tam tak jsem zjistil že se to dopředu kvůli zatáčení moc nevleze, proto se ptám jestli můžu dát dopředu menší rozměry.

Nejlepší odpověď
mvk

Vozidlo nesmí být, s výjimkou nouzového dojetí, současně vybaveno pneumatikami různých rozměrů a konstrukcí, pokud při schválení technické způsobilosti není stanoveno jinak. Vyhláška 341/2014 Sb.

Další odpovědi
paul1

Silně pochybuji.

elkon

Ty nevíš co je techničák. Nebo neumíš číst.

aliendrone

Pokud vím, tak dle naší platné legislativy můžeš použít VÝHRADNĚ to, co máš zapsáno v TP. A to BEZ OHLEDU na typové listy výrobce. Tedy i když výrobce připouští nějakou montáž, tak pokud není zapsána v TP, máš smůlu.

Hodně na tom bazírují pojišťováci. Když tě někdo narve a ty máš ráfky se shodou v typovém listě výrobce, ale NEMÁŠ je zapsány v TP, tak SBOHEM PLNĚNÍ! A dost možná ještě osolí tebe, tak BACHA! ;) :)

Prostě si je nech doplnit do TP a pokud je tam napíší, jsi v poho. :)

cochee

Jediná správná odpověď je od „mvk.“ Nezávisle na tom, kolik je v TP povoleno různých rozměrů pneu, na autě smí být namontovány pneu pouze mmj. se shodným rozměrem. Kdyby to někdo hledal, je to ve jmenovaném právním předpisu (tedy vyhláška 341/2014 Sb.) její 12. příloha „Technické požadavky na konstrukci a stav výbavy,“ písmeno F), odst. 13.