Pietie

Lze poslat peníze přímo z účtu někomu na složenku?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Použijete poštovní poukázku B – – účet – hotovost.

Úhradu poukázané částky – bezhotovostně z bankovního účtu.
Výplata poukázané částky – příjemci v hotovosti.

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/platebni-a-financni-sluzby-cr/postovni-poukazka-b

V odkazu máte vzor poukázky B
https://www.go­ogle.cz/search?q=po%C5%A­1tovn%C3%AD+pou­k%C3%A1zka+b&cli­ent=firefox-b&sa=X&biw=10­76&bih=866&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&ved=0ahUKEw­jewanP--vNAhUEWBQKHWKy­AKEQsAQIJw#im­grc=i6bZdlqlIp8r6M%3A

Další odpovědi
cochee

U některých bank bezpochyby ano. Já jsem klientem Raiffeisen (nejedná se o reklamu, děkuji) a tam se tato operace nazývá Platba na adresu. Poplatek u Platby na adresu pro klienty-plátce s běžným účtem RB typu eKonto je Kč 70,– a dále si lze přiobjednat platbu do vlastních rukou anebo k určitému datu, to je zatíženo dalším poplatkem Kč 50,–. Výplata příjemci proběhne běžnou poukázkou typu B prostřednictvím České pošty. Platbu na adresu lze pochopitelně realizovat z internetbankingu.

Drap

Myslím, že takováto transakce neni možná.