Avatar uživatele
Luxx

Lze poslat (např. mailem) soubor MXD vytvořený v ArcGIS?

Jde mi o to, aby si ten MXD soubor pak příjemce mohl otevřít a vidět vše, co jsem v tom MXD vytvořila a aby se mohl podívat do atributových tabulek jednotlivých shapefiles atd.
A další věc je ta, že jsem použila i TIFF obrázky jako podkladové mapy (celkem 4 o velikostech v rozmezí 91 – 172 MB) a tudíž mě zajímá toto – pokud by si ten MXD soubor příjemce otevřel na svém PC, zobrazí se mu i ten podklad, který je fyzicky uložený v mém PC? A když jsem každý z těch 4 obrázků zgeoreferencovala a vlícovací body jsem uložila jako textový soubor, bude při otevření v jiném PC fungovat to, že si ten obrázek bude pamatovat, ve kterých místech se má zobrazit?

Poradíte někdo?
Předem díky.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3230 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

  1. musíš poslat všechny součásti toho souboru (tedy i ty TIFFy…), z tvého počítače adresát toho mailu neotevře nic, „obrázek si nic pamatovat“ nebude
  2. nejlepší bude, pokud všechny součásti (včetně – případně, složek…) zapakuješ a pošleš jako jeden soubor – ´archiv´
  3. mailem to nepošleš – je to příliš velké – musíš soubor/y uploadovat do nějaké ´úložny´ (UlozTo…) a adresátovi poslat jen odkaz, odkud on si to stáhne

_____
Jiné možnosti:

  1. pracovat s daty uloženými v cloudu (adresátovi ta data zpřístupnit)
  2. neposílat MDX (apod.), ale mapu (aj.) ´vytisknout´ do PDF a to poslat
  3. vytvořit z MDX třeba .jpeg a ten poslat

B a C je samozřejmě možné jen prohlížet (a to ještě podle velikosti), nikoli s tím dále pracovat.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

iba doplním gecca:
možno poslať i torrentom.
netreba ani zipovať.

sťahujem tak z pracovných počítačov databázy (záloha).

;-Q

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek