Luxx

Lze poslat (např. mailem) soubor MXD vytvořený v ArcGIS?

Jde mi o to, aby si ten MXD soubor pak příjemce mohl otevřít a vidět vše, co jsem v tom MXD vytvořila a aby se mohl podívat do atributových tabulek jednotlivých shapefiles atd.
A další věc je ta, že jsem použila i TIFF obrázky jako podkladové mapy (celkem 4 o velikostech v rozmezí 91 – 172 MB) a tudíž mě zajímá toto – pokud by si ten MXD soubor příjemce otevřel na svém PC, zobrazí se mu i ten podklad, který je fyzicky uložený v mém PC? A když jsem každý z těch 4 obrázků zgeoreferencovala a vlícovací body jsem uložila jako textový soubor, bude při otevření v jiném PC fungovat to, že si ten obrázek bude pamatovat, ve kterých místech se má zobrazit?

Poradíte někdo?
Předem díky.

Odpovědi
gecco

  1. musíš poslat všechny součásti toho souboru (tedy i ty TIFFy…), z tvého počítače adresát toho mailu neotevře nic, „obrázek si nic pamatovat“ nebude
  2. nejlepší bude, pokud všechny součásti (včetně – případně, složek…) zapakuješ a pošleš jako jeden soubor – ´archiv´
  3. mailem to nepošleš – je to příliš velké – musíš soubor/y uploadovat do nějaké ´úložny´ (UlozTo…) a adresátovi poslat jen odkaz, odkud on si to stáhne

_____
Jiné možnosti:

  1. pracovat s daty uloženými v cloudu (adresátovi ta data zpřístupnit)
  2. neposílat MDX (apod.), ale mapu (aj.) ´vytisknout´ do PDF a to poslat
  3. vytvořit z MDX třeba .jpeg a ten poslat

B a C je samozřejmě možné jen prohlížet (a to ještě podle velikosti), nikoli s tím dále pracovat.
😉

arygnoc

iba doplním gecca:
možno poslať i torrentom.
netreba ani zipovať.

sťahujem tak z pracovných počítačov databázy (záloha).

;-Q