JUKX

Lze posilovat více svalů v jeden den ?

Dobrý den, kdy už je ta karanténa tak chci začít posilovat doma, proto bych se chtěl prosím vás zeptat jestli lze posilovat více svalů v jeden den (biceps,ramena,tri­ceps,břicho)

Odpovědi
Kelt

A proč by to nešlo? Většina kulturistů si rozvrhne celé tělo na týden, takže každý den cvičí i dvě skupiny svalů – záda, nohy biceps, lýtka, břicho – atd. Je lepší posilovat doma, než jít ven bez roušky. To vyleze spousta namakanců, až to skončí.

dubraro

Samozřejmě, naopak není dobré tělo namáhat jednostranně.

Tw!st

To co říká dubraro není tak úplně pravda. Většina zkušenějších sportovců si naopak svalové partie velmi rozdělí třeba na 2 části denně (třeba jen prsa a ramena a nic víc). Je to z důvodu nejen toho, aby za ten trénink tyhle dvě části stihli procvičit na plno, ale i proto, aby během toho stihli ostatní partie regenerovat. Pokud si ale začátečník, není vůbec problém cvičit třeba polovinu těla. Jen si den potom dej vždy pauzu, nebo cvič jiné partie.

Gus_Fring

Teď Tě šokuju, tak si radši sedni.
Překvapivě ano. Třeba standardní poctivý klik neposiluje jen hrudník, ale i tricepsy, výrazně méně záda a malililinko břicho.
Pokud chceš dělat celé tělo, zjisti si něco o full body tréninku. Pár partií těla jsi přeskočil (ruce jak Stallone a pekáč buchet není vše).

A nezapomeň: NEVER SKIP A LEG DAY!