Dane

Lze pomocí jogy dosáhnout protažení těla o 1 – 2 cm?

Nejlepší odpověď
Quimby

Těžko, délku těla určují kosti. Jóga, ale může vést k správnému držení těla, takže pokud někdo chodí shrbený, tak by ho to mohlo srovnat :)

Další odpovědi
cochee

Já teda jógu necvičím a přesto každý den se mi tělo protáhne – na výšku – a zase zpět smrští o cca 3,5 cm. Nevěříš? Dělá to i tobě, i když asi ne o 3,5 cm, záleží, jak jsi vysoká a těžká. Stačí se změřit hned poránu po vstanutí a pak večer před spaním, samozřejmě naprosto stejným postupem. Na „vině“ jsou meziobratlové ploténky, které jsou z pružného vaziva a celodenní zátěží se „komprimují.“ Přes noc na ně nepůsobí stejným způsobem síla (tíže), tak se zregenerují a rozepnou.

briketka10

Jestli o 2 cm neposoudím, ale tělo protáhne spolehlivě.